logo

Autoshow Praha

20. ročník automobilové výstavy

5. - 8. 10. 2017


 
 

Drobečková navigace:

Autoshow Praha Doprovodný program


 

Autoshow Praha

Doprovodný program

DOPROVODNÝ PROGRAM 2017

DOPROVODNÝ PROGRAM BUDE PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVÁN


------------------------------------------------------------------------


DOPROVODNÝ PROGRAM 2016

VENKOVNÍ PLOCHA / BRUSELSKÁ CESTA

TUNING SRAZ

V rámci výstavy Autoshow Praha se v sobotu 24. 9. 2016 na Bruselské cestě uskuteční tuningový sraz, který uspořádá společnost Escape6 s.r.o., lídr v oboru sportovního autopříslušenství a doplňků pro tuning, a zástupce řady světových značek na českém a slovenském trhu.

Návštěvníci budou moci obdivovat řadu upravených vozů, od decentních, vyznávajících lehké stylingové úpravy podtrhující originální linie, přes náročnější přestavby, až po vozy kompletně přepracované v souladu s nejmodernějšími světovými trendy. Nedílnou součástí srazu bude také speciální VIP sekce, která bude sdružovat nejkvalitněji upravené vozy na české tuningové scéně, které často reprezentují tento jedinečný automobilový koníček na výstavách v zahraničí.

Účastníci srazu budou zároveň soutěžit v několika kategoriích a vyhlášeno bude také nejhezčí auto tuningového srazu Escape6. Po celý den tak mohou návštěvníci čerpat inspiraci, rady a informace nejen od majitelů upravených vozů, ale také přátelského týmu profesionálů z pořádající společnosti Escape6 s.r.o., která nabízí více než 16leté zkušenosti v tomto oboru.

VENKOVNÍ PLOCHA PŘED PRŮMYSLOVÝM PALÁCEM

OFF-ROAD PARKUR

Zažijte jízdu drsným terénem… a nemusíte přitom vytáhnout paty z města. Boční náklon, při kterém se z okýnka téměř můžete dotknout země, nebo prudký výjezd, kdy si myslíte, že i 4x4 auto se prostě musí převrátit. Zkušení jezdci prakticky předvedou, jak funguje například uzávěrka diferenciálu. V off-road parkuru na vlastní kůži poznáte, co dokáží legendární Land Rovery.

TESTOVACÍ JÍZDY

Pro návštěvníky jsou zdarma připraveny testovací jízdy, které proběhnou od pátku do neděle na více než dvoukilometrovém okruhu v prostoru pražského Výstaviště. Na místě je nutné se registrovat.

Vozy k testování jsou:

 • Fiat 500X
 • Fiat 500L
 • Hyundai ix20
 • Hyundai i30 kombi
 • Hyundai Tucson
 • Kia Cee'd
 • Kia Sportage
 • Lexus RX 450h
 • Nissan Leaf
 • Nissan Pulsar
 • Nissan X-Trail
 • Škoda Octavia RS230
 • Škoda Octavia 1.0 TSI
 • Toyota RAV4 Hybrid
 • Volkswagen Polo GTI

BEZPEČNOST JÍZDY

Na návštěvníky čeká také program věnovaný bezpečnosti – BESIP, otočný simulátor nehody a dětské dopravní hřiště.

PROGRAM PRO ŽENY

Ženy vnímají auta jinak než muži. Na silnici bývají obezřetnější a neriskují. Přesto existuje hned několik příkladů, kdy se řidičky z hlediska bezpečnosti chovají nesprávně. Je to zejména telefonování za jízdy, špatná poloha za volantem, nesprávně ukotvená dětská autosedačka.

Téma společného stánku BESIP a internetového magazínu Žena v autě.cz na 19. ročníku automobilového veletrhu Autoshow proto bude speciálně zaměřeno na ženy a bezpečnost.

Expozici Besip a Žena v autě.cz letos najdou návštěvníci na venkovní ploše (1800m2) hned za ústřední halou Průmyslového paláce. Program bude věnován bezpečnosti za volantem. Na okruhu si tu vyzkoušíte, jak jezdit bezpečně, trenažery přesvědčivě ukáží otočení vozu při nehodě nebo náraz v 30km rychlosti. Pro děti bude připraveno dopravní hřiště.

Cílem společného stánku s BESIP a Žena v autě.cz  bude nejenom upozornit ženy, jak se  bezpečně chovat za volantem, ale také vytvořit příjemné místo setkávání, kde si řidičky budou moci vzájemně vyměňovat zkušenosti za volantem a zasoutěžit o atraktivní ceny.

Myslet budeme i na ženskou krásu. V expozici nebudou chybět ukázky práce profesionálních vizážistů, kteří seznámí návštěvnice s nejnovějšími trendy v líčení. Prostor bude věnován i maminkám, které budou moci nechat děti hrát ve skákacím hradu anebo si odpočinout u dobré kávy.

Ke každé vstupence Autoshow 2016 obdrží návštěvnice soutěžní kartu Žena v autě.cz. Na stánku budou připraveny indicie a nápovědy k jednotlivým otázkám týkající se bezpečnosti, vystavených aut, kosmetiky a bezpečného cestování s dětmi. Hostesky na místě kartu vyhodnotí a za správné zodpovězení otázek předají atraktivní ceny.

 

EKOAUTO

Konference ČISTÁ MOBILITA PRO MĚSTA A OBCE (KPE)

Pod záštitou Svazu měst a obcí ČR a s podporou Ministerstva průmyslu  a obchodu proběhne v první den výstavy EkoAuto, 22. 9. Od 14 do 18 hodin v Křižíkově pavilónu E konference s aktuálním obsahem. Účelem konference je seznámit  hejtmany, primátory, starosty a další zástupce samosprávy, ale  i dopravce s možnostmi ekologické dopravy v České republice. Konference se proto zaměří zejména na finanční podporu čisté mobility ve formě připravovaných evropských i národních dotací, nabídku nejrůznějších vozidel a technologií. Konference je součástí prvního veletrhu o ekologické dopravě EkoAuto.

 

   

   
     

  Aktuality:

   
  CZ EN
   
   
  /common/images/events/256/1490092359INCH_BANNER_autoshow_2017_1920x1024.jpg0 0
  1774