logo

Autoshow Praha

22. ročník automobilové výstavy

12. - 14. 4. 2019


 
 

Drobečková navigace:

Autoshow Praha Archiv aktualit Subaru Outback 2.0D Lineartronic


 

Aktualita

Subaru Outback 2.0D Lineartronic

01. 09. 2014
 
 

Subaru přispěchalo s nabídkou samočinně řadící převodovky pro svůj vznětový motor. A nutno říci, že vlastnosti Outbacku to posunulo na novou úroveň.

Outback, crossover mezi kombi střední třídy a SUV, prošel v loňském roce celkovou modernizací, která se zaměřila na podvozek, výbavu a lehce také na vnější vzhled. Až v letošním roce se ale do nabídky tohoto modelu dostala jedna důležitá kombinace, a sice vznětový motor spojený s bezestupňovou převodovkou Lineartronic, která byla až dosud vyhrazena pouze zážehovým motorům.

Subaru pro vznětový boxer použilo silnější verzi převodovky, která je známá například z Foresteru XT s přeplňovaným zážehovým motorem. Současně jde o modernizované provedení této skříně, jež se vyznačuje rozšířeným rozsahem poskytovaných převodových poměrů, což je vlastnost, která je hlavně ve spojení s dieselem velice vítaná.

Jízda s Outbackem se vznětovým agregátem ve spojení se samočinnou převodovkou je příjemným zážitkem.

Přidání samočinně řadící převodovky ke vznětovému motoru a její vynikající a neotřelé naladění se skutečně povedly. Již nyní je jasné, že Subaru toto nastavení použije i v ostatních modelech s převodovkou Lineartronic. Současně je už také jisté, že spojení Boxer Diesel a Lineartronic se v následujících letech postupně dostane i do dalších modelů Subaru.

   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/256/1519832236INCH_BANNER_autoshow_2018_1920x1024.jpg0 0
1774