logo

Autoshow Praha

22. ročník automobilové výstavy

12. - 14. 4. 2019


 
 

Drobečková navigace:

Autoshow Praha Archiv aktualit Porsche Cayman S PDK


 

Aktualita

Porsche Cayman S PDK

01. 09. 2014
 
 

Cayman se drží své nastavené linie, současně ale přichází s do nejmenšího detailu vypiplanou technikou, která si bere inspiraci u nové generace 911.

Novou generaci 
Caymanu a Caymanu S poznáte snadno – má výraznější otvory na bocích, které z některého pohledu připomínají, podobně jako světlomety, dřívější vrcholné Porsche – Carreru GT. Díky tomu zůstává většina jeho hmotnosti situována mezi nápravami a dokonce v těsné blízkosti jeho těžiště. Právě tato vlastnost je základem pro jeho specifický jízdní projev, který byl vždy nesmírně podmanivý.

Nová generace je zcela novou konstrukcí. Karoserie je kombinací oceli a hliníku (cca 44 %), takže je sama o sobě o 47 kg lehčí než u předchozí generace a vyznačuje se o 40 % větší tuhostí. Když se vezme celý vůz, shodil Cayman mezigeneračně 30 kg. Nový model má o 60 mm prodloužený rozvor a současně došlo také na zvětšení rozchodu a velikosti kol. Podvozek si zachovává typické řešení se vzpěrami McPherson vpředu i vzadu, stejně tak jako možnost objednání systému aktivních tlumičů PASM. S nimi lze do vozu získat také vektorové řízení dynamiky, které spolu se samosvorným diferenciálem zajišťuje pomocí jemných zásahů brzdové soustavy na vnitřní zadní kolo větší přesnost řízení.

Základní Cayman je vybaven šestiválcem o objemu 2,7 litru s výkonem 275 koní, verze Cayman S má o 0,7 l větší objem a 50 koní více. Samozřejmostí je šestistupňová přímo řazená převodovka, kterou lze nahradit za sedmistupňové PDK s funkcí jízdy setrvačností. Zatímco 911 mohou mít na přání aktivní závěsy motoru, Cayman může mít stejným způsobem přichycenu převodovku. Princip funkce je podobný a při sportovní jízdě omezuje pohyby hnacího ústrojí v karoserii, zatímco při běžné jízdě účinněji filtruje jeho vibrace. Při popisu techniky nesmíme zapomenout ani na elektrický posilovač řízení, který je známý již z 911.

Nový Cayman S je prostě zatraceně dobré sportovní kupé.

   

Další Aktuality

 

 
   

Aktuality:

 
CZ EN
 
 
/common/images/events/256/1519832236INCH_BANNER_autoshow_2018_1920x1024.jpg0 0
1774